FARBY KREDOWE – PRODUKTY

vintage100ml metaliczne
FARBA VINTAGE

Wyjątkowa, kredowa farba do artystycznej stylizacji mebli. Inspirowana recepturami i technikami malarskimi znanymi we Włoszech od XIV wieku. Dzięki niej z łatwością pomalujesz mebel w dowolnym stylu ponieważ farba Vintage umożliwia piękne postarzanie, patynowanie, wykonanie przecierek i łączy się z najlepszymi technikami dekoracyjnymi. Szlachetne matowe wykończenie, gustowne kolory i niezrównana jakość to jej cechy szczególne. Autentico® Vintage jest ekologiczna i nieszkodliwa, także dla najmłodszych. Farba Autentico® Vintage powinna zostać utrwalona woskiem lub impregnatem Autentico®.
DOSTĘPNA POJEMNOŚĆ: 1L lub 100ml  WYDAJNOŚĆ: 13m2/L

FARBA VERSANTE
Unikalna kredowa farba do zastosowania wewnątrz oraz zewnątrz budynków. Doskonała do mebli ogrodowych, łazienkowych i kuchennych, stolarki drzwiowej, balustrad itp. Dzięki połączeniu tradycji z najnowszymi technologiami zachowuje cechy farb kredowych oraz właściwości techniczne farb zewnętrznych. Posiada zaawansowaną kontrolę wilgoci, skuteczny filtr UV, jest zmywalna. Produkt wysokiej jakości, wodorozcieńczalny, zawiera wyłącznie naturalne, trwałe pigmenty. Farba Versante służy do malowanie na gładko i nie wymaga utrwalania woskiem.
Prawidłowe malowanie farbą Versante polega na położeniu dwóch bardzo cienkich warstw. Każda z warstw powinna być dużo cieńsza niż przy zastosowaniu zwykłych farb. Aby cieszyć się wyjątkowymi właściwościami farby należy ściśle trzymac się instrukcji. DOSTĘPNA POJEMNOŚĆ: 1L  WYDAJNOŚĆ: 13m2/L

SONY DSC

CRACLE, CZYLI SPĘKACZ

Preparat do tworzenia spękań pomiędzy warstwami farby kredowej Autentico.
Na pierwszą warstwę suchej farby kredowej Autentico Vintage, nałóż cienką warstwę preparatu. Po wyschnięciu, pomaluj powierzchnię drugą warstwą farby i obserwuj jak farba zaczyna pękać tworząc efektowną siatkę uwidaczniającą kolor pod spodem.

farba-kredowa-autentico-transfer-medium
TRANSFER NADRUKU

Preparat do transferowania wydruku laserowego na powierzchnię malowaną farbą kredową. Dowolny wydruk na zwykłym papierze możesz w krótkim czasie trwale przenieść na malowany mebel lub dekorację. Pojemność: 0,5 L

wosk-bezbarwny-do-farby-kredowej
WOSKI

DO STOSOWANIA RAZEM Z FARBĄ KREDOWĄ AUTENTICO
wosk ciemny
wosk bezbarwny
wosk biały

– Wosk bezbarwny AUTENTICO to produkt niezbędny dla każdego kto maluje farbą kredową Autentico. Nie ważne czy zaczynasz przygodę z malowaniem mebli czy malowanie farbą kredową jest Twoją pasją, wosk bezbarwny Autentico to podstawa i powinien znaleźć się w Twojej pracowni. Wosk bezbarwny można mieszać z farbą kredową aby uzyskać różnokolorowe woski kredowe.

– Ciemny wosk AUTENTICO służy do patynowania mebli malownych farbą kredową. Wtarty w jasną farbę kredową nadaje jej piękny, artystyczny efekt postarzenia i podkreśla rzeźbiony detal, nadaje naturalny wygląd jaskrawym kolorom, a ciemnym barwom dodaje głębi. Niezbędny w pracy każdemu zwolennikowi stylu shabby chic. Stosuj razem z woskiem bezbarwnym.

– Biały wosk kredowy AUTENTICO służy do patynowania na biało powierzchni malowanych farbą kredową. Im farba jest ciemniejsza, tym efekt patynowania bardziej widoczny. Wybiela i rozjaśnia zostawiając delikatny film na malowanej powierzchni. Rewelacyjny do podkreślania rzeźbionego detalu, podkreśla efekt trójwymiarowości.

autentico-decoupage-glue-
KLEJ DO DECOUPAGE

Preparat do dcoupage marki Autentico, zaprojektowany specjalnie do pracy z farbą kredową. Służy do przyklejania serwetek oraz do zabezpieczenia powierzchni.
Pojemność: 250ml
Wykończenie: matowe

pedzle
PĘDZLE AUTENTICO

Pędzle do nabycia w sklepie lub można zamówić
cennik pędzli:
– pędzel płaski DUŻY 3”
– pędzel płaski ŚREDNI 2”
– pędzel płaski MAŁY 1”
– pędzel okrągły duży 45mm
– pędzel okrągły mniejszy 35mm

Jak czyścic pędzle? Najlepiej letnia wodą, ciepłą, w żadnym wypadku wrządkiem. Można dodatkowo użyć mydła malarskiego, lub szarego. Pedzel myjemy z góry do dołu, suszymy najlepiej włosiem w dół lub na płasko.

– Profesjonalny pędzel płaski Duży o szerokosci 3″ do malowania farbą kredową. Dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości efektów malowania. Solidnie wykonany, z drewnianą rączką i mocnym, sprężystym ale delikatnym włosiem idealnie współgrającym z konsystencją farby. Łatwy do utrzymania w czystości. Inwestycja na długi czas.
PRZEZNACZENIE: duże, płaske powierzchnie, np. blaty.

– Profesjonalny pędzel ŚREDNI o szerokosci 2″ do malowania farbą kredową. Dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości efektów malowania. Solidnie wykonany, z drewnianą rączką i mocnym, sprężystym ale delikatnym włosiem idealnie współgrającym z konsystencją farby. Łatwy do utrzymania w czystości. Inwestycja na długi czas.
PRZEZNACZENIE: płaskie powierzchnie np. fronty meblowe.

– Profesjonalny pędzel MAŁY o szerokosci 1″ do malowania farbą kredową. Dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej jakości efektów malowania. Solidnie wykonany, z drewnianą rączką i mocnym, sprężystym ale delikatnym włosiem idealnie współgrającym z konsystencją farby. Łatwy do utrzymania w czystości. Inwestycja na długi czas.
PRZEZNACZENIE: krawędzie, małe szuflady, trudno dostępne miejsca, dekoracje

Profesjonalny pędzel okrągły do malowania mebli. Stworzony specjalnie do farb kredowych Autentico Vintage.

autentico-terrapieno
TERRAPIENO – 
Pianka strukturalna

NAKŁADKA POUR&GO
Nakładka umożliwiająca przelewanie farb bez zabrudzenia puszki.